o mnie

Jestem absolwentką UJ. Szkolenie psychoterapeutyczne przeszłam w Instytucie Terapii Gestalt OK PSPP, pierwszym ośrodku w Polsce szkolącym psychoterapeutów Gestalt. Psychoterapeutką jestem od 26 lat, od 19 lat trenerem i nauczycielem zawodu dla przyszłych psychoterapeutów. Przez 10 lat pracowałam w moim macierzystym Instytucie w Krakowie, a obecnie prowadzę Instytut Treningu i Edukacji Gestalt w Rzeszowie. Jako nauczyciel akademicki pracuję w PANS w Jarosławiu.

Jestem także akredytowanym przy europejskiej organizacji psychoterapeutów Gestalt, superwizorem, tzn. wspomagam innych psychoterapeutów w ich rozwoju zawodowym. Sama także systematycznie superwizuję swoja pracę.

Moje zainteresowania to także popularyzacja podejścia Gestalt. Napisałam przedmowy do kilku książek z tej dziedziny, wydanych w ciągu ostatnich lat. Miałam tez zaszczyt współpracować przy tłumaczeniu bazowego podręcznika dla psychoterapeutów Gestalt. Prywatnie lubię czytać, odpoczywać na łonie natury i podróżować.

Poza tym, jestem tez trenerem i konsultantem pracującym czasem z organizacjami i firmami. Praktykę prywatną prowadzę od 24 lat , przez kilka lat w Krakowie i Jarosławiu, obecnie w Jarosławiu. Mam też doświadczenie 29 lat pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Prowadzę psychoterapię:

  • dorosłych
  • młodzieży i młodych dorosłych
  • par i związków
  • grupową
  • doradztwo dla rodziców nastolatków
  • warsztaty

Moje kwalifikacje potwierdzają certyfikaty:

Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt

European Association for Gestalt Therapy

European Association for Psychotherapy

„W psychoterapii, tak jak w innych dziedzinach, ważne jest ugruntowanie, czyli mocne podstawy teoretyczne i praktyczne podejścia z którym się identyfikujemy. Myślę tu o filozofii, całościowym spojrzeniu na zdrowie i chorobę, które jest podstawą każdego nurtu psychoterapeutycznego: behawioralno-poznawczego, psychodynamicznego, humanistyczno-egzystencjalnego w tym Terapii Gestalt. To ważne na początku drogi zawodowej. Drugim ważnym elementem przygotowania w tym zawodzie, jest otwartość na inne punkty widzenia, która pozwala psychoterapeucie rozwijać się zawodowo, bez popadania w ortodoksję i sztywność i czerpać z całej dziedziny psychoterapii. Psychoterapia nie jest zbiorem technik, lecz integracją osobistych właściwości, stale uaktualnianej wiedzy i umiejętności terapeuty. W swojej pracy staram się przede wszystkim, przywrócić Klientom/Pacjentom ich możliwości istnienia w świecie, tak by wzorce, które są źródłem cierpienia, izolacji, trudności w relacjach , mogły być przekształcone w jak najpełniejszy kontakt ze światem. E.Canert-Łąka”

.

Zobacz Humans of Gestalt

psychoterapia dorosłych, terapia par, psychoterapia młodzieży